Sofa York Mademoiselle

Divani i mrekullueshëm York me një tapiceri ngjyrë bezhë Mademoiselle dhe këmbët prej bronzi të krehura nxjerr një prekje dekadence.

SKU: 115310 Kategoritë: ,
Brandet: Eichholtz
Kompozime në bazë të moduleve me dimensione të ndryshme sipas materialeve koresponduese. (Kliko për të parë skedën teknike)

Përshkrim

Divani i mrekullueshëm York me një tapiceri ngjyrë bezhë Mademoiselle dhe këmbët prej bronzi të krehura nxjerr një prekje dekadence. Silueta e tij dalluese është frymëzuar nga Streamline Moderne, një stil ndërkombëtar i dizajnit Art Deco nga vitet 1930 që karakterizohet nga forma të buta të lakimit dhe linja të gjata horizontale. Vjen me 4 jastëkë katrorë.