Mobilimi perfekt për dizenjimin e dhomave për fëmijë!

Dysheme miqësore gati për lojë!

1. Laminate ekologjike

Të luash zbathur në dysheme është shumë më e bukur! Në një botë ideale të gjitha materialet që bien në kontakt me lëkurën e fëmijës suaj do të ishin ekologjike dhe pa substanca të dëmshme. Laminati  EGGER Comfort nuk është vetëm plotësisht natyrale dhe e lirë nga PVC dhe plastifikuesit, por është gjithashtu i ngrohtë dhe i qetë falë nënshtresës së tij të integruar nën dysheme. Laminate  perfekte për dhomat e fëmijëve dhe të disponueshme në një larmidekoresh miqësore dhe mikpritëse që  të ftojnë  për lojë.

2. Zgjedhja e mobiljeve të duhura

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e mobiljeve, ia vlen të mendoni përpara: gjithnjë e më shumë prodhues tani ofrojnë mobilje që “rriten me fëmijën tuaj”. Pra, në këndin e studimit, mundësojini fëmijëve tuaj një tavolinë dhe karrige të rradaptueshme për nga lartësia, të cilat mund t’i ndryshoni ndërsa rriten nga kopshti në shkollën fillore. Ka shumë dollapë të cilët duhen me hapësirë ​​të gjerë për ruajtjen e lodrave të shumta, përndryshe do të liheshin në dysheme ose në dhoma të ndryshme, ku ata lehtë mund të marrin pluhur dhe papastërti. Ndihma e përsosur organizative për fëmijët dhe prindërit! Duke menduar për një kohë të gjatë, ngjyrat e mobiljeve duhet të jenë disi të rezervuara. Pasja e ngjyrave të ndritshme ose modeleve të shkëlqyera në mobilje mund të krijojë shpejt një ndjenjë kaosi dhe çrregullimi, duke i tërhequr vëmendjen e fëmijëve nga lojërat që po luajnë ose nga gjumi.

Përmirësoni lojën e fëmijëve tuaj me lodra miqësore për fëmijë.

3.Lodra dhe aksesorë miqësorë për fëmijet

Fëmijët janë kuriozë dhe kureshtarë. Këto janë tipare që duhet të inkurajohen sa më shumë që të jetë e mundur, veçanërisht kur bëhet fjalë për zgjedhjen e lodrave. Lodrat e bëra me ngjyra natyrore, me bazë uji dhe ngjyra që janë të çertifikuara janë perfekte; le ta pranojmë, më shpesh se çdo objekt i ndritshëm dhe i gjallë përfundon në mënyrë të pashmangshme në gojën e fëmijës tuaj! Por mos harroni elementin e rehatisë dhe relaksimit: çantat e rrjetave, çadrat dhe strofkat ofrojnë një hapësirë ​​të fshehtë për fëmijën tuaj që të lejojë imagjinatën e tij të lirë, për të ikur në botën e tyre përrallore. Krijoni një hapësirë ​​të sigurt për fëmijët tuaj dhe mos harroni t’i kushtoni vëmendje dyshemesë, në fund të fundit, nëse është e qetë, e ngrohtë dhe e qetë, ka shumë më tepër të ngjarë të kalojnë disa orë në të! Zgjidhni laminatin e duhur për dhomen e fëmijes suaj.

4. E ndrithsme dhe e errët – Secila aq e rëndësishme sa edhe tjetra

Mënyra më e mirë për të promovuar krijimtarinë e fëmijëve tuaj është t’u siguroni atyre një hapësirë ​​të mbushur me dritë. Zonat e pikturimit të ndriçuar mirë, tavolinat dhe tryezat e lojërave inkurajojnë periudha më të gjata të aktivitetit: mbushni ato me ndriçimin dhe llamba që nuk lëshojnë nxehtësi. Në dhomat e fëmijëve, ku ata flenë, si dhe luajnë, është e rëndësishme që të ketë gjithashtu blinds ose perde të errësimit për të siguruar që dhoma të jetë plotësisht e errët kur bëhet fjalë për kohën e gjumit, pasi kështu fëmijët do të arrijnë të flenë. Mundohuni të zgjidhni perde, mbulesa muri dhe dysheme laminat apo parket, që janë plotësuese të njëra-tjetrës dhe që nxisin dhe inkurajojnë paqen dhe qetësinë!

Ndriçoni dhomat e fëmijëve tuaj me llamba dhe ndriçim miqësor për fëmijë.

5.Koha për gjumë

Në një botë ideale, shtrati i fëmijës suaj është në një pjesë të veçantë të dhomës së tij, larg nga “zona e lojës”. Nëse lodrat, shkumësat dhe librat e tyre nuk janë përpara syve, atëherë ka shumë mundësi që ata të flenë shpejt dhe lehtë. Ndriçimi i errët është i përsosur për historitë e gjumit, duke krijuar gjendje shpirtërore për qetësi dhe gjumë. Jastëkët dhe batanijet shtojnë një ndjenjë qetësimi të përgjumjes dhe rehatisë. Sistemet e magazinimit si shportat dhe kutitë e zbukuruara janë një mënyrë e thjeshtë për të rregulluar me shpejtësi çdo lodër me të cilën janë luajtur pak para se të vijë koha për të shkuar në shtrat dhe për të fjetur.

Një dhomë gjumi e krijuar me dashuri pa shpërqëndrim e ndihmon fëmijën tuaj të flejë përpara orarit të gjumit!

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping
X